Ülkemiz, "Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması (ADR)" imzalayarak söz konusu anlaşmanın tarafı olmuş, bu anlaşmaya istinaden,"Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik" 24.10.2013 tarih ve 28801 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik kapsamında Tehlikeli Madde Taşımacılığı ile ilgili gönderen, paketleyen, dolduran, taşımacı vs. faaliyetleri gerçekleştiren işletmelerin tehlikeli madde güvenlik danışmanı istihdam etmesi veya tehlikeli madde güvenlik danışmanından hizmet alması zorunlu hale gelmiştir.

Mevzuatın gerekliliklerini yerine getirerek 2014 yılından  beri aktif saha da yer alan uzman kadromuz ile ÖZMEN TMDG DENETİM VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. kimya sektörü, akaryakıt sektörü, taşımacılık sektörü, sanayi tesisleri, kamu kurumları ve hastaneler gibi bir çok işletmeye Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı hizmetini vermek için T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından onay alarak kurulmuştur.

MİSYON

İnsan sağlığı ve diğer canlılara zarar vermeden tehlikeli maddelerin prosedüre uygun şekilde taşınması, yüklenmesi, boşaltılması, doldurulması, kullanılması, elleçlenmesini sağlamak ayrıca bu yükümlüğü yerine getiren kişilerin hak ve sorumluluklarının bilinçlendirilmesini amaç edinmektedir.

VİZYON

Firmalara TMGD hizmetinde öncü, yenilikçi, güvenilir, kaliteli hizmet veren ve fiyat politikası ile tercih edilen bir firma olabilmektir